Šobrīd vietne izstrādes stadijā. Nedaudz pacietības un drīz iesim gaisā!

Kā ātri un vienkārši pēc grilēšanas notīrīt iesmus un grila restes

Iesmus un grila restes ieteicams tīrīt tūlīt pēc to lietošanas – kamēr tās vēl ir siltas un tauki un ogļu putekļi nav ieēdušies virsmā. Šim nolūkam varat izmantot dažādas metodes. Protams, visērtāk ir uzklāt īpašu prettauku līdzekļi, ko piedāvā daudzi ražotāji, bet tie ne vienmēr ir pa rokai un ne vienmēr ir pietiekami efektīvi. Turklāt tā ir ķīmija un no loģiskās puses, ne īpaši iederas grila kopšanai, uz kura brīža gatavosim sev pārtiku. Tāpēc mēs pastāstīsim par dažādām tīrīšanas iespējām, tostarp ar diezgan ikdienišķiem līdzekļiem, kurus var atrast gandrīz katrā mājā vai vasarnīcā.


Etiķis

To var izmantot dažādos veidos. Ja jums pieejams liels katls, varat tajā ieliet etiķi un uzkarsēt. Iesmus vai restes iemērcam etiķī uz 15-20 minūtēm. Šis laiks būs pietiekams, lai tauki un netīrumi notīrītos no metāla virsmas — un šajā gadījumā iztiksiet bez beršanas. Pēc šādas apstrādes priekšmeti jānoskalo zem tekoša vēsa ūdens, jānoslauka papīra dvielī, jāļauj pilnībā nožūt un varat tos vai nu izmantot atkal, vai novietot glabāšanai.
Ja jums lliels katls iesmu vai restu iemērkšanai nav pieejams, varat šo izdarīt līdzīgi. Sajauc ūdeni un uzkarsētu etiķi proporcijās 50/50. Izsmidziniet šo maisījumu uz grila un iesmiem, izmantojot parastu pulverizatora pudeli. Ja netīrumi ir ieēdušies, rekomendējam tīrīšanai izmantot tīru etiķi. Tas jāatstāj uz netīrās virsmas apmēram 10–15 minūtes un pēc tam jānomazgā pēc iepriekš ieteiktās shēmas.
Ja piedegumu ir grūti noņemt, izmantojiet cietu sūkli (trauku mazgāšanai paredzēto švammi). To samitrina ar etiķi un iesmus vai restes berzē, līdz tie atkal spīd. Tas prasīs zināmas pūles, it īpaši, ja tauki ir veci. Bet mehāniska iedarbība, etiķa ķīmiskā reakcija un jūsu vēlme, paveiks šo darbu.

Citronskābe 


Vēl viens produkts, kas atrodams vai katrā mājā un tas lieliski tiek galā ar aplikumu un taukiem. Turklāt jūs varat lietot gan citronskābi kristālos, vai dabīgu citronu. Jūs varat pārgriezt citronu uz pusēm un ar to noberzt apdegušos iesmus vai restes, līdz tās atkal spīd kā jaunas. Varat arī izspiest citrona sulu uz sūkļa un izmantot to. Šis būs vēl efektīvāks risinājums. Tiem, kuriem pieejams liels trauks, citronskābi var atšķaidīt lielā ūdens daudzumā un tajā izmērcēt netīros iesmus vai restes. Tās var atstāt uz 15 minūtēm vai ilgāk, atkarībā no piedeguma pakāpes. 

 

Soda


No piedāvātajiem tīrīšanas veidiem šis nav fektīvākais, lai gan daudziem cilvēkiem ļoti patīk izmantot tieši sodu. Sodu ieteiktu izmantot salīdzinoši svaigu piedegumu tīrīšanai, uzreiz pēc grila izmantošanas. Ir dažādi sodas pielietošanas veidi: pastas veidā, kas pagatavota no vienas daļas sodas pulvera un trim daļām ūdens; auduma “kompreses” veidā - to pagatavo, audumu iemērc sodas šķīdumā, un pēc tam iesmus vai restes šajā audumā iesaiņo; lai pastāv minūtes 10.
Ar sūkli mazgāšanas laikā - jūs varat vienkārši uzbērt sodu uz sūkļa, atšķaidīt to ar nelielu daudzumu ūdens un šādā veidā mazgāt grila restes vai iesmus.

 

Lai izdodas!