Esi sveicināts!

 

 

Esi sveicināts grilētāju kluba vietnē grils.lv!

 

Tā nu dzīvē iegriezies, ka esmu šīs vietnes redaktors un publicēšu arī savas pārdomas par grila un bbq tēmu Latvijā un aiz tās robežām.

Gatavot man ir paticis cik sevi atceros, taču tā nopietni kulinārijas jomā sāku iedziļnāties 2010. gadā (kad izveidoju recepšu portālu Bon Appetit.lv). Pēc trīs gadu darbības sapratu, ka mūsu valstī grilēšanas tēma ir kaut-kas jauns un ir vērts pievērsties tai nopietnāk. Skatījos kas notiek Amerikā, Austrāljā, Gruzijā un tepat, kaimiņos - Lietuvā un Igaunijā. Radās vēlme veicināt grilēšanas kultūras izaugsmi arī mūsu valstī. Kopā ar domubiedru Andi Jēkabsonu nodibinājām Latvijas Grilētāju Apvienību. Tas bija 2014. gadā. Laiks gāja un ar ierasto aprunāšanos dažu domubiedru starpā kļuva par maz. Andis aizdevās politikā, bet es sastapu Juri Titovu, kurš bija nodibinājis Latvijas Grilētāju Savienību. Interesanta sagadīšanās, vai ne?!

 

Aktīvs grilēšanas entuziasts tajā laikā bija arī Egils Cīrulis. Un mēs nolēmām apvienoties, lai kopā paveiktu vairāk. Tā radās Grilētāju Brālības ideja. Tās ietvaros tika noorganizēti divi grila un BBQ festivāli Lucavsalā - 2017. un 2018. gadā.

 

Tajos gados ik pa brīdim tika organizēti arī mazāka mēroga pasākumi, bet 2018. gada beigās Juris neizturēja pārbaudījumu ar varu un naudu...., nolēmām doties katrs savu ceļu. Pēc 2019. gada Grila un BBQ festivāla balagāna, kas notika Lucavsalā, man ir zināmā mērā kauns, ka biju pie GB šūpuļa.

 

Katrā ziņā, aicinu jūs nesodīt mani skarbi, jo bloga formāts man ir jaunums un iesaistīties arī pašiem - iesūtīt savus rakstus, receptes, ieteikumus ko uzlabot un ierosinājumus ko pārveidot, kas vēl pietrūkst.

Kopīgiem spēkiem mums izdosies izveidot īstu Grilētāju klubu!

 

Lai karstas ogles!