6 padomi grilēšanai ziemā

Grilēšanu tradicionāli uzskata par vasaras izklaidi, bet nav nekādu šķēršļu lai sevi iepriecinātu arī ziemā. Ir viens plus - nenāksies domāt kā uzglabāt dzērienus aukstus.

Mēs apkopojām dažus padomus, lai grilēšana ziemā sagādātu baudu un prieku.

 

 

Ja tu izmanto gāzes grilu tad ņem vērā, ka gāze sašaurinās un paplašīnās temperatūras ietekmē. Tāpēc ziemā pareizāk izmantot nepilnu balonu, pretēja gadījumā gāzes balons var saplaisāt. Tāpēc, ja balons ir pilns, pirms lietošanas pareizi būs mazliet izlaist gāzi. Noteikti ievēro drošību!

 

 

Ziemas pikniks atšķiras no vasaras ar sagatavošanas darbiem. Pārdomā un iepriekš sagatavo visus produktus, kurus gatavosi uz grila. Ņemot vērā, ka ārā ir auksts, viss jādara diezgan ātri - tāpēc iepriekš sagriezta un iemarinēta gaļa ļaus tev gan pašam nesalt, gan lieku reizi nevirināt grila vāku ik pa brīdim pieliekot produktus.

 

 

Pārbaudi gaļas temperatūru ar termometru. Ņem vērā, ka ziemā gatavošanas process var būt ilgāks dēļ mīnusiem un stipra vēja. Centies nevirināt grila vāku bez vajadzības - katra šāda darbība pazemina temperatūru un paildzina gatavošanas laiku par 5-7 minūtēm.  Traukus un produktus labāk uzglabāt siltumā.

 

 

Un atceries, ziemas sezonā ātri paliek tumš, bet tumsā darboties ir gan neērti, gan bīstami. Tāpēc vai nu paredzi vietu grilam pietiekami apgaismotā vietā, vai nu parūpējies par papildus apgaismojumu. Tas varētu būt arī vienkārši lukturītis, kas stiprinās uz pieres.

 

 

Lai cik tas nebūtu dīvaini, bet bieži vien piemirstās, ka pagatavotais produktus vēl ir jānogādā līdz galdam. Paslīdēt un vienkārši izgāzt gaļu ir mazākais ļaunums, kas var notikt. Tāpēc, lai pikniks nebeidzas ar traumām, iepriekš notīri taciņas un laukumu, kur atrodas grils, pārkaisi to ar smiltīm. Būtu labi parūpēties arī par apaviem ar neslīdošu zoli.

 

 

 

Kad gatavo ziemā, ļoti svarīgi saglabāt ne tikai karstu grilu un produktus, bet nenosalt arī pašam. Tāpēc ģerbies atbiltoši laika apstākļiem un atceries, ka nāksies pavadīt ilgāku laiku stāvot uz vienas vietas.

 

 

 

Lai izdevies pasākums!